Poslední zmrzlina a zakončení / 19.00, kino Hvězda

Konec se nenávratně blíží a zbývá rozdat poslední zmrzliny. Výroční cenu AČFK na závěr festivalu dostane polská režisérská hvězda Wojciech Smarzowski. Režisér, jež měl před dvěma lety na Filmovce velkou retrospektivu, bude po svém nejnovějším filmu Volyň (2016) také debatovat od 14.30 ve Slováckém divadle.

Lekce filmu podle Jana Svěráka / 13.30, Respekt stan

Jan Svěrák posbíral za svou tvorbu už řadu cen. Od Ropáků (1988) přes Kolju (1996) až po Vratné lahve (2007). S diváky Filmovky tak bude debatovat o tom, jaké ingredience jsou pro jeho tvorbu typické nebo jak funguje spolupráce s jeho otcem Zdeňkem. Řeč bude určitě i o jeho posledním snímku Po strništi bos (2017).

Karaoke projekce Mamma Mia! / 21.30, Letní kino Smetanovy sady

Švédská trojka v trochu pokleslém muzikálu je ideálním rozjezdem páteční noci. Přijďte si poslechnout muzikál Mamma Mia (2008) s Meryl Streepovou a protáhněte si hrdlo i nohy!

Změny a důležitá upozornění!!!

  • Programová brožura je skvělá a nejlepší, ale občas se i do ní vloudí chyba. Ze seznamu událostí vypadla Lekce filmu podle Josého Luise Guerína, která proběhne v 15.30 v Klubu kultury 2 – tak určitě přijďte a připravte si na španělského filmového mága zapeklité otázky!
  • Pokud se chystáte na Slam poetry, zapomeňte na Literární stan, ale dorazte v 17.45 do Respekt stanu.
  • Pokud se chystáte zůstat na Filmovce až do neděle, čekají tady na vás tři speciální projekce – srdcovky Radany Riastar Korené, Ivy Hejlíčkové a Jana Jílka. O které filmy půjde, zjistíte dnes ve 20.00 u vstupu do všech kinosálů.
  • Filmovka vyprazďnuje sklady! Zastavte se zítra ve 14.00 před festivalovým centrem, rozebrání budou plakáty, brožurky a katalogy z minulých let.